UWAGA!  Nowy dział w którym zamieszczam informacje  o placówkach wykonujących badania diagnostyczne

 

 

 

Test KKI

 

wykrywanie kompleksów immunologicznych

W surowicy czy płynie mózgowo-rdzeniowym  aż w 40% przypadków obserwuje się  same kompleksy immunologiczne - wtedy Elisa i Western-Blot zawsze wychodzą ujemne!. Wówczas  można wykonać test o nazwie KKI. Idea tego testu jest prosta. Do surowicy czy płynu mózgowo-rdzeniowego dodajemy trucizny, które z połączeń przeciwciala-kretek boreliozy (takie połączenie nazywa się właśnie kompleksem immunologicznym) trawią kretka boreliozy, a nie wpływają w ogóle na same przeciwciała.

Wtedy kompleksy immunologiczne zostają niejako rozbite, a trucizny trawią bakterię. Czyli - po podaniu trucizn i strawieniu bakterii - zostają uwolnione "wolne"(powstałe z rozbitych kompleksów immunologicznych") przeciwciała w badanej surowicy czy płynie mózgowo-rdzeniowym: wtedy w drugim etapie robimy zwyczajny test Elisa czy Western-Blot.

 

  Gdzie można wykonać badania?

 

KKI wykonuje w Polsce tylko:

1/ p prof dr hab  med T Wielkoszynski (www.wielkoszynski.webity.pl),

2/ p prof Ząbek,były  kierownik Zakładu Mikrobiologii i Serologii Instytutu Reumatologii w Warszawie ul Spartańska 1,współpracuje z Praskim Centrum Medycznym ul Brzeska 12, tel kom 604 126 455

3/ Centrum Badań DNA w Poznaniu (www.cbdna.pl) - tylko w klasie IgM

UWAGA-test KKI, Western-Blot Elisa nie służą do monitorowania skuteczności leczenia